Rozrywka Sport, rekreacja, hobby 

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Relaks na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Spływ na Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to też wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.

Podobne