męskie dresy sportoweSport, rekreacja, hobby 

Dresy sportowe a komfort ćwiczeń

Dres to dla mężczyzn jedno z najbardziej komfortowych ubrań, zakładane nie tylko podczas ćwiczeń, ale też w trakcie błogiego leniuchowania w domowym zaciszu. używany jest na co dzień przez zawodowych sportsmenów, przedsiębiorców czy gwiazdy muzyki i filmu, wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie swobody ruchów. Dres od lat nie jest już uważany wyłącznie za strój sportowy, ale w dalszym ciągu jest to jego najważniejsza funkcja. I każdy kto ćwiczy nawet okazjonalnie, powinien mieć chociaż jeden dres sportowy w swojej szafie.

Dres sportowy i jego oddziaływanie na jakość treningów

Może się zdawać, że można ubrać na siebie byle jaką koszulkę i spodenki i już jesteśmy gotowi do ćwiczeń. Nic bardziej mylnego – należycie dopasowana odzież sportowa zdecydowanie poprawia nie tylko komfort, ale i efektywność ćwiczeń. Takim strojem są także dresy sportowe. Powinno się pamiętać, iż dres powinien mieć prawidłowo dobrany rozmiar, co zapewni optymalną swobodę ruchu ciała, a równocześnie nie dopuści do tego, by w czasie treningu lub rozgrzewki będą złościć nas obwisłe elementy. Dres jest praktycznie rzecz biorąc odzieniem obowiązkowym dla osób ćwiczących przez cały rok – umożliwia trening na powietrzu również w zimowe dni, chroniąc ciało przed lodowatymi podmuchami wiatru bądź śniegiem. Natomiast w słoneczne dni dres sportowy umożliwia też regulację temperatury ciała. Nakładając dres można zredukować prawdopodobieństwo udaru słonecznego. Dres zasłania większą powierzchnię ciała przed promieniowaniem UV, co w znacznym stopniu może zmniejszyć niebezpieczeństwo przegrzania. Ważne jest, żeby w letnie dni podczas ćwiczeń używać dresu sportowego wyprodukowanego z tkaniny, która zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza oraz ekspresowo wysycha, dzięki czemu na upoconym ubraniu nie będą namnażać się bakterie oraz grzyby.

Dres sportowy producenta – czy to się opłaca?

Odpowiedź na to zagadnienie jest poniekąd oczywista – warto nabywać ubrania lepszej jakości, a taką niewątpliwie zawsze będzie dres sportowy, sprzedawany przez ocenionego producenta. Jest to wbrew pozorom opłacalne, ponieważ markowy dres sportowy będzie znacznie bardziej odporny na przetarcia i naprężenia, wobec tego długo się nie zniszczy, co zrekompensuje po kilku miesiącach poniesiony na niego wydatek. Trzeba uwydatnić, że marki, które zdobyły już pewną pozycję w branży akcesoriów sportowych, bez ustanku starają się ją zachować☺, więc ich produkty z kolejnych kolekcji odzieżowych muszą zachować rewelacyjną jakość.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Podobne