Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady wykorzystania.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można zastosować także w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła przenikającego do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym warto zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, bądź jego przyjemne ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma jak wiadomo ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Podobne