Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Więcej szczegółów o lampie solnej

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dobierzemy je do wystroju domu, bo są dostępne w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani strukturze krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im regularne formy, m.in. sześcianu albo walca.

Lampa solna a generowanie jonów ujemnych

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i kojący, więc zaleca się kupienie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a większe bloki z soli stosuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Podobne