Robienie zakupów 

Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Tu kupisz środki dezynfekcyjne

Specjalistyczne środki do dezynfekcji pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, a także dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Podobne