Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Rodzaje butów do jazdy konnej

Chcesz kupić buty do jazdy konnej? Zobacz tutaj.

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: trening właściwej postury, poprawienie kondycji, a także rozwój wszystkich mięśni. Poza tym ma dobroczynnie wpływa na samopoczucie: redukuje napięcie, podnosi poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona części lub całej nogi

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są zdecydowanie krótsze – sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające za kolano. Dlatego zapewniają osłonę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania siniaków i otarć. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednakże decydując się na ich kupno, należy pamiętać o tym, aby wyposażyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich surowców wykonuje się buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wytworzone. W sklepach dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie droższe, ale opłaca się je wybrać z uwagi na zwiększoną trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Lubiane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej nabiera pożądany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieznacznie gorzej, natomiast jej niższa cena jest znaczną atutem.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Podobne