Motoryzacja Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Rękawice na motor – które wybrać?

Chcesz kupić rękawice na motor? Skieruj się tu.

Kupno rękawic stanowi przeważnie najniższy wydatek na liście zakupów motocyklisty kompletującego swój strój, jednak ich właściwy dobór jest nadzwyczaj istotny. Wielu specjalistów uważa, iż są one nawet podstawowym – rzecz jasna zaraz po kasku – elementem motocyklowego wyposażenia. Podczas wypadku ludzie odruchowo wyciągają przed siebie dłonie, skutkiem czego to one przyjmują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor powinny więc osłaniać dłonie, ale jednocześnie muszą gwarantować im wystarczającą swobodę ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest więc prostym zadaniem. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać typ, który będzie adekwatny do panujących w danej chwili warunków?

Miejskie, cross, sportowe – typy rękawic motocyklowych

Kupując rękawice na motor, trzeba pomyśleć na początku o tym, w jakich okolicznościach będziemy je wykorzystywać. Istnieje parę rodzajów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są przede wszystkim do wymogów kierowców uwielbiających szybką jazdę. Jeśli tymczasem wolimy spokojniejszy styl jazdy, warto zainwestować w rękawice miejskie bądź turystyczne (te ostatnie zostały uszyte w ten sposób, by zagwarantować maksymalną wygodę w trakcie wielokilometrowych podróży). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni z kolei postawić na rękawice cross/enduro, które przeznaczone są do niezbyt szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być stosowane do jazdy po asfalcie. Poza tym całkiem odrębnym rodzajem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice na motor, które zapewnią komfort oraz ochronę dłoni w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – wybierz te, w których wykorzystano mocne materiały

Przy wyborze rękawic na motor warto obowiązkowo sprawdzić, z czego zostały one wyprodukowane. Polecamy te uszyte ze skóry – z reguły bydlęcej, koziej czy też kangurzej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru i innymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Warto również zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi m.in. wkładki, które umożliwią wygodną podróż również zimą.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Podobne