Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Dowiedz się, gdzie zamówić aparat do presoterapii.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci często wykorzystują aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje sporo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Wiele opcji zastosowania aparatów do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Współcześnie osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, za pomocą przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i kompaktowe, więc bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa i miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Podobne