Robienie zakupów Usługi budowlane 

Oleje, ług, bejca do drewna – profesjonalne preparaty do impregnacji

Chcesz zamówić wosk do drewna? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy konserwować nimi meble?

Środki do ochrony drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Natomiast środki stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że podłoga jest bardziej odporna na eksploatację i uszkodzenia. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Podobne