Dbanie o urodę Robienie zakupów 

Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Zobacz, gdzie kupić maski nawilżające do włosów

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Jednakowo niebezpieczne bywa farbowanie, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, zasypianie z mokrą głową lub stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki. To powoduje, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu użyć odżywki. Często jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski do włosów zapewniają bardziej intensywną regenerację niż zwykłe odżywki. Lepiej też chronią włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, zaleca się powtarzać to raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników wpływających na polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być zestawione tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, różnego rodzaju olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Podobne