Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

Dobry stolik kawowy powinien być wygodny w użyciu i funkcjonalny. Trzeba także mieć na uwadze, że jest to interesujący element aranżacji pokoju dziennego. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród kilku rodzajów stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić stosowny stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika powinno się rozważyć parę kwestii. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń salonu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać gazetę lub książki? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niedużą powierzchnię mieszkania, ale też w prosty sposób zadbać o jego porządek. Można rozważyć także kupno stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i świetnie się prezentują.

Uznaniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele w formie plastra miodu można bez ograniczeń komponować z dowolną liczbą elementów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie gości, poleca się ławy albo stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z okrągłym blatem będzie znakomitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład zrobionym z palet. Nietuzinkowym pomysłem jest użycie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli ok. 45-50 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku fotela, to dla pełnego komfortu użytkownika powinien sięgać do poziomu podłokietnika.

Podobne