Robienie zakupów 

Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Potrzebujesz mopów do mycia podłóg? Wejdź na verdeavis.pl

Czyszczenie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o dużą powierzchnię bądź ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy najlepszych mopów do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć podłogi. Prawie równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. Podczas sprzątanie rozległych powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Podobne