Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Więcej szczegółów o listwach podłogowych

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, by nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Podobne