Motoryzacja Robienie zakupów 

Łańcuchy samochodowe – zastosowanie

Kup łańcuchy samochodowe na ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy samochodowe w dużej mierze poprawiają przyczepność auta w ekstremalnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok kalendarzowy (tak jest między innymi w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta wyłącznie w sezonie zimowym (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Hiszpanii, Niemczech i Polsce). Jak jednak rodzaje łańcuchów na koła znajdziemy w sklepach?

Typy łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła dzielimy przede wszystkim mając na uwadze ich zastosowanie. Wyróżniamy modele wykonane z myślą o stosowaniu w samochodach ciężarowych, terenowych, dostawczych i osobowych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi, grubością i przekrojem ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny) oraz motywem zaplotu. Rozmaite są również materiały, z których produkuje się łańcuchy na koła. Współcześnie producenci stosują przede wszystkim stal tytanową lub manganową.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnej zręczności i początkowo może być źródłem znacznego stresu. Aby go uniknąć, powinno się potrenować tę czynność w garażu bądź na placu manewrowym. Z kolei prowadzenie samochodu z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Trzeba unikać przekraczania prędkości 50 km/h, jazdy po odśnieżonych drogach i buksowania kół. Stosując łańcuchy na koła, trzeba też koniecznie sprawdzać ich napięcie oraz ułożenie – tym sposobem unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich użytkowania.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Podobne