Dbanie o urodę Robienie zakupów 

Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Zobacz, gdzie zamówić kosmetyki naturalne.

W ostatnich latach nastąpiła moda na produkty naturalne i ekologiczne. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

podczas produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą mogą poszczycić się świetnie wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Podobne