Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Kup sztylpy skórzane na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Są więc zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Podobne