Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Kilka słów o tablicach korkowych i ich zastosowaniu

Tablica korkowa – zdaje się całkiem pospolita rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak zwykle korzystamy z tablic korkowych?

Zwykle spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i placówki, ważne informacje o organizowanych wydarzeniach (olimpiadach, turniejach, wywiadówkach lub balach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem pedagoga dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować wystawę rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na przeróżne okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można wykorzystać tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, ponieważ w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, żeby tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – przydadzą w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy wykorzystać tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wykonywane są w ramach drewnianych, aluminiowych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, błękitny, kremowy), a listwy MDF są przeważnie srebrne, czarne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można wykorzystać tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, pocztówki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży albo wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A entuzjaści podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, żeby zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.

Podobne