Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli potrzebujesz toczków do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, jak również być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Podobne