Robienie zakupów 

Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie SAT

Potrzebujesz anteny SAT? Kliknij tutaj

Większość z nas ma we własnym mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy serial lub dokument w telewizji. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą obecnie znajdziemy w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez spory odsetek widzów zamiast kablówki . Jest to wynikiem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się kilka rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Dzisiaj na ogół użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny produkowane są tak, by nie niszczały na skutek działania zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć wiele lat.

Co obok anteny SAT jest konieczne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, aby bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Podobne