kontener na odpady, kontenery staloweRobienie zakupów 

Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się ogromną trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą także być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i magazynowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Podobne