Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Problem marnej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niewielkich polskich miejscowości. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, a także mandatów za spalanie w paleniskach niebezpiecznych surowców (takich jak produkty z gumy czy plastiku) , jak również ciągnący się przez wiele lat brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, spowodowały duże zapylenie powietrza. Działa to niekorzystnie na zdrowie obywateli. Czy można zatem zadbać samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Urządzenie do oczyszczania powietrza dla każdego

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione powinny jak najszybciej rozwiązać, jeżeli troszczą się o zdrowie swoich mieszkańców. Będzie to niezaprzeczalnie uciążliwy i wieloletni proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można już w tej chwili samemu zadbać o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można skutecznie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), a także większości wirusów i zarazków, powodujących niekiedy wiele schorzeń. Plusy posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby chorujące na uczulenia czy astmę, ale i osoby zdrowe błyskawicznie spostrzegą pozytywne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup sprzęt z istotnymi atestami

Osoby zamieszkujące w pobliżu często uczęszczanych dróg i obywatele mocno zindustrializowanych terenów powinni posiadać oczyszczacze, które bez problemów uporają się z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o wychwycenie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W toku oczyszczania powietrza sprzęt powinien także pozbyć się z niego nie tylko mikroorganizmów, zalążków grzybów i wirusów, ale również niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w większym lub mniejszym stężeniu. Zamawiając urządzenie do oczyszczania powietrza, warto sprawdzić czy ma ono liczące się atesty.

Podobne