Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Czy warto używać wielorazowych masek na twarz?

Szukasz maseczek wielorazowych? Wejdź na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie z medykami bądź japońskimi turystami odwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na rozprzestrzeniające się coraz częściej ciężkie choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Po co nam maseczki wielorazowe?

Maski ochronne zasłaniają usta oraz nos, dzięki czemu prawdopodobieństwo dostania się wirusów i bakterii do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maski zaopatrzone są w transparentną przesłonę z tworzywa sztucznego, która chroni całą twarz, a w szczególności oczy, przez które również może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być zakładane przez pielęgniarki, lekarzy i strażaków, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, długotrwały kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym jednostkom takie maseczki posłużą do osłony przed niebezpiecznymi zarazkami podczas korzystania z transportu publicznego lub pracy. W okresie zagrożenia zachorowaniem na ogromnie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to poniekąd przymusem.

Jaką maskę ochronną wybrać do powszedniego użytku?

Maski powinny być wygodne i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Maseczka musi mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Rekomenduje się kupować maski na twarz, które wykonano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w branży medycznej i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektórymi maskami można posługiwać się kilka razy, naturalnie pod warunkiem zachowania wskazówek zawartych w instrukcji do opakowania dołączonej.

Nasze dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Podobne