Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są obecnie na co dzień wykorzystywane w korporacjach, biurach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Zawieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która nigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo tworząc jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży również rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w nauce liter lub matematyki.

Podobne