Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Dowiedz się, gdzie kupić szatersy.

Projektując wystrój domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle wybiera się standardowe aranżacje, czyli firany i zasłony, które nieraz łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w polskim budownictwie

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w naszych domach spotyka się nadal sporadycznie, ale gros z nas z pewnością kojarzy je z telewizji lub kina, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Atuty shuttersów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters wspaniale się prezentują, mają one też zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można założyć je na większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nader stylowy wygląd, a więc podwyższają wartość nieruchomości. Należy również zaakcentować, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice dzieci czy właściciele zwierzaków, które mogłyby wplątać się wystające linki, uznają na pewno za spory plus.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Podobne