Dbanie o urodę Robienie zakupów 

Bursztyn w biżuterii

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodzieży, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź zaskakiwać – jantar jest zaliczany wszak do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dopasować do przeróżnych mód. By zachować jej właściwości, musimy o nią odpowiednio się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie nasz artykuł.

Jak przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto Bałtyku to bardzo wrażliwy surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Każdy naszyjnik powinniśmy owinąć miękką tkaniną, a następnie szczelnie otulić folią oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w pojedynczej paczce nie trzymać kilku przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Jantar nie znosi silnych środków czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek albo mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szafie zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale robi niesamowite wrażenie, ale czas zostawił na niej swój ślad. Czy można ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz tylko pogorszyć jej stan – warto zatem powierzyć ją jubilerowi.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Podobne