Robienie zakupów 

Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Zobacz, gdzie zamówić antenę DVB T, wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zamontować. Należy wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać wiele uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Podobne