Robienie zakupów 

Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Zobacz, gdzie zamówić klasery na monety, wejdź na goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Zbieranie monet i banknotów to nie tylko przyjemność z szukania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale także poczucie satysfakcji z ich przeglądania i indeksowania. Nabyte numizmaty winny zatem zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, za sprawą których swobodnie będzie można je oglądać, a równocześnie ochroni się je przed możliwym zniszczeniem.

Albumy na monety – atuty odłączania i dopinania poszczególnych kart

Numizmatycy mają rozległy wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Czemu? Głównie z tej przyczyny, iż umożliwiają segregację numizmatów jednego rodzaju. Pamiętajmy jednak, iż część albumów na monety nie ma w środku kart i należy kupić je osobno dobierając je do typu zbieranych banknotów czy numizmatów. Swoboda wypinania i wpinania kart jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów zgodnie z osobistym uznaniem – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo rozdarcia banknotów czy zarysowania numizmatów. Z drugiej strony, mając malutki zbiór, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, należy tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich przedziałami. Innym atutem klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach wyglądają jak książki bądź albumy ze zdjęciami rodzinnymi, przez co łatwo schować je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserze na banknoty i monety można przechowywać dowolny rodzaj numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, żeby w stronach klaserów wykonanych z plastiku chować mniej wartościowe monety, nie posiadające już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom pełnej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Unikatowe monety w idealnym stanie albo te wykonane z miękkich metali wypada uprzednio zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można później przechowywać w klaserze, bowiem szereg producentów posiada w asortymencie strony do albumów, w które bez problemu można włożyć monety zabezpieczone usztywnionym, papierowym holderem bądź kapslem.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Podobne