Ochrona i bezpieczeństwo 

Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Szukasz tabliczek informacyjnych? Skieruj się na ten adres.

Tabliczki informacyjne mają niezwykle ważną funkcję na ulicach oraz wewnątrz pomieszczeń. Na co dzień możemy nie doceniać ich roli, ale sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy więc gdzie można spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą obiekty biurowe – domy, zakłady przemysłowe, urzędy, biura. Dzięki nim bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz bloków, bo bardzo często możemy je też spotkać w środku. To wielka podgrupa tabliczek, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w ogromnych biurowcach – w budynkach rządowych przy wejściu wiszą tabliczki z numerami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z trwałych komponentów

Pamiętajmy także o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez polskie prawo. Znakują drogi ewakuacyjne, wyznaczają strefy tylko dla pracowników, informują o istotnych telefonach alarmowych. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, istnieją też pracownicy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (np. PCV), niektóre rodzaje są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Podobne