Kuchnia i gotowanie Nauczanie 

Odkryj nowe terytoria smakowe – food pairing

Szczegółowe wiadomości w temacie food pairing. Przekonaj się!

Co prawda przywykliśmy do konkretnych kombinacji smaków, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą potraw, które pozornie zupełnie się wykluczają, nie może przynieść intrygujących i, co najważniejsze, smakowitych wyników. Uświadamiamy sobie to coraz częściej. Ogromne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bezsprzecznie możliwość zakupu nieznanych dotąd w naszym kraju artykułów spożywczych, a także otworzenie się na inne tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych owoców z mięsem raczej już nie zaskakuje. Ci, którzy zagustowali w wyjątkowych fuzjach smakowych w wielu przypadkach inicjują własne eksperymenty i na własną rękę poszukują coraz to bardziej nietuzinkowych połączeń. Aby te jednakże przyniosły spodziewane rezultaty, trzeba uprzednio zaopatrzyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – łączenie smaków w zgodną, nietuzinkową całość

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne poszukiwania rzeczywiście okazały się powodem ekscytacji i umożliwiały ujawnienie nowych smakowych przyjemności, wystarczy działać zgodnie z normami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są tylko instrukcjami, o których nie należy zapominać, by aromaty łączyły się w nietuzinkową, lecz zgodną całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się sztukę mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uchodzą za kompletnie ze sobą niewspółgrające. Wszelkie reguły food pairingu są jednakże bardzo przemyślane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą głównie obecności poszczególnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko posiłków, lecz również napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Do praktykowania food pairingu potrzebne są spora fantazja oraz instynkt, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. W wyższym stopniu liczy się teoretyczna wiedza z obszaru ilości konkretnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Zatem dobrym posunięciem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – tym bardziej, iż podzielenie się elementarną wiedzą trwa mniej więcej kilka godzin.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Podobne