Nauczanie 

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Kurs Adobe Photoshop - na tej stronie poznasz korzystną ofertę.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają głównie z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po popularne programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym narzędzie game developerów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs Adobe Photoshop online to nie tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

Na ogół nauka malarstwa komputerowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak by odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać potrzebne metody korzystania z pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, radzimy zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż jedynie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Podobne