Motoryzacja 

Kupujesz kufer motocyklowy? Nie kieruj się tylko ceną!

Zobacz, gdzie nabyć kufer motocyklowy, wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Podróże motocyklem są komfortowe i dają wiele swobody, jakkolwiek jeśli szykujemy się na kilkudniowy wypoczynek bądź dłuższą wycieczkę może się okazać, iż ilość potrzebnych nam rzeczy nie pomieści się w standardowej wielkości plecaku czy camelbagu. Częstokroć również transportowany bagaż jest dość ciężki przez co umieszczenie go na plecach może mieć wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. W takich przypadkach należy rozważyć kupno kufrów motocyklowych.

Kufer boczny i centralny – istotne różnice

Zasadniczym problemem, z którym musi zmierzyć się posiadacz pojazdu poszukujący kufra na motor jest to, czy kupić kufry boczne czy lepiej zdecydować się na kufer centralny. Jeżeli z motocykla korzystamy najczęściej do poruszania się po mieście, a nasze dalsze podróże to najczęściej kilkugodzinne, stosunkowo krótkie wypady za miasto, można po prostu kupić i zamontować kufer centralny. Pojemność kufrów centralnych waha się zwykle od 30 do 50 litrów, jednakże jest to wystarczająca pakowność, aby pomieścić wszystkie przydatne akcesoria, dodatkową kurtkę, rękawiczki, a czasem nawet kask dla pasażera. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ich waga rozkłada się równomiernie, gdyż zakładane są one za plecami motocyklisty. Odmiennie wygląda to przy instalacji kufrów bocznych – są one montowane po jednym z każdej strony motocykla. W następstwie tego przy chowaniu ciężkich przedmiotów należy pamiętać, by masa ładunku rozłożyć w miarę po równo na oba kufry, aby powstrzymać ściąganie motoru podczas podróży na prawo bądź lewo.

Jaka jest cena kufrów motocyklowych?

W sklepach oferowanych wiele kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko kubaturą, ale też tworzywem, z którego są wyprodukowane (między innymi lekkie oraz wytrzymałe aluminium czy wzmocnione tworzywa sztuczne). Bez wątpienia kupując kufry motocyklowe warto kierować się w szczególności ich solidnością i tym, czy zapewniają ochronę schowanych do nich rzeczy. Jednak dla wielu kierowców ważnym czynnikiem, nierzadko znacznie wpływającym na końcową decyzję o ich kupnie, jest również ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, iż są stosunkowo małe oraz łatwiejsze do zamontowania, nie są znacznym kosztem. W dobrej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za kilkaset złotych. Z kolei kufry boczne, które nabywa się razem z pełnym zestawem do instalacji na motocyklu, zawierającym wymagane adaptery, stelaże, ale też często i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek zbliżony do paru tysięcy złotych.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Podobne