Marketing, reklama, promocja Strony internetowe w sieci Usługi 

Private blog network – co to jest i jakie daje możliwości?

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta PBN, wejdź na pbnmarket.pl.

Żeby odbiorca zauważył twój biznes powinieneś nie tylko złożyć firmową stronę www, lecz również zadbać o jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Do tego kluczowa jest zawartość strony oraz to czy regularnie pojawiają się na niej kolejne rzetelne i pomocne dla potencjalnego klienta informacje. Lecz nie wolno też pomijać tzw. link buildingu, a więc pozyskiwania linków zewnętrznych prowadzących do strony. Jednym ze sposobów na link building jest zastosowanie PBN – prywatnej sieci blogów.

Private blog network, czyli kto wykorzystuje PBNy?

PBNy są prywatne, ponieważ są tworzone a następnie nadzorowane przez jeden podmiot (najczęściej przez dużą agencję marketingową albo firmę SEO), który dba o jakość pojawiających się tam artykułów. PBNy są zazwyczaj używane jako jeden z punktów wieloskładnikowej strategii reklamowej, co wypada silnie zaznaczyć, bowiem najlepsze rezultaty ich użycia daje się zauważyć w stosunku do stron, które zostały rzetelnie zoptymalizowane pod kątem contentu oraz technicznym. Prywatne sieci portali nie tylko umożliwiają pozyskanie znacznej liczby linków przychodzących do witryny, ale też na ich dywersyfikację, co jest dobrze postrzegane przez wyszukiwarki. Minusem PBNów jest niestety to, że ich utworzenie nie jest tanie, a potem konieczne jest poświęcenie wielu godzin na zachowanie ich w dobrej jakości.

Jak wykorzystać PBN? Proponujemy wizytówki NAP oraz artykuły z linkiem kanonicznym

PBNy świetnie sprawdzają się w pozycjonowaniu lokalnym, ponieważ można na nich publikować sponsorowane artykuły tematyczne będące wizytówką NAP. Co to jest NAP? To generalnie każde miejsce online, gdzie widoczne są najistotniejsze dane telekontaktowe firmy – jej telefon czy e-mail, adres stacjonarny i pełna nazwa. Przykładowo, NAP-em jest wizytówka GMF, ale jest nim też profil w mediach społecznościowych, wpis w ogólnodostępnym katalogu biznesowym bądź artykuł, w którym podano firmowe informacje teleadresowe.

Inna ciekawa metoda wykorzystania potencjału PBNów to publikacje z linkiem kanonicznym. To powtórna publikacja wartościowych artykułów z podaniem hiperłącza do źródła tekstu oznaczonego tagiem “rel=canonical”. W takim przypadku algorytmy wyszukiwarek zwykle oceniają wyżej przydatność pierwotnego wpisu, ponieważ natrafianie na odnośniki do niego na różnych stronach w sieci traktują jako znak, że pod wskazanym adresem kanonicznym opublikowane zostały rzetelne, warte przeczytania teksy. Publikacje z linkiem kanonicznym najlepiej sprawdzają się przy tekstach z branż YMYL, gdzie kluczowe jest osiągnięcie wysokiego autorytetu, czyli tych powiązanych głównie z medycyną, prawem, aktualnymi wydarzeniami czy doradztwem finansowym.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO

Podobne