Marketing, reklama, promocja Zagadnienia informatyczne 

Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Lecz co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

Podobne