Marketing, reklama, promocja Strony internetowe w sieci Usługi 

Nie wiesz, jak wybrać agencję SEO? Google Ci doradzi

Jak rozpoznać dobrą agencję SEO - uzupełnij swoją wiedzę!

Kiedy masz swoje przedsiębiorstwo i uruchamiasz dla niego stronę www, z pewnością po czasie rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, żeby wyświetlała się ona na samym topie rezultatów wyszukiwania. To oczywiste wszak, że w XXI w. obecność w internecie jest jedną z podstaw sukcesu, bo to właśnie tu szereg klientów pierwszy raz przeczyta o twojej ofercie. Jak więc znaleźć solidną agencję SEO? Warto kierować się sugestiami specjalistów.

Jak zatrudnić solidną firmę SEO? Google opublikowało o tym instruktaż

Nie można negować, iż cały sektor SEO, to znaczy działań skupiających się na optymalizacji stron www pod wyszukiwarki, powstała i nieustająco rozkwita praktycznie tylko za sprawą wyszukiwarce Google. Pomimo istnienia licznych opcji, jak m.in. Baidu, Rambler czy też Yandex, nadal kluczowe są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto chce zyskać widoczność w internecie, powinien powalczyć o swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku branż, w których konkurencja jest mocna, na ogół nie jest to łatwe bez wsparcia fachowców z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których koncepcja optymalizacji stron jest czymś nowym, i udostępniło krótki instruktaż, jak zatrudnić dobrą agencję SEO.

Czym zdaniem Google charakteryzuje się solidna firma SEO?

Pracownik Google z ponad dziesięcioletnim stażem punkt po punkcie tłumaczy, jak zidentyfikować rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech m.in.:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od gruntownego audytu strony,
  • umiejętność estymacji budżetu i czasu niezbędnego do wykonania zakładanych działań,
  • zapewnienie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie planowanych działań, przykładowo poprzez stały dostęp do statystyk strony oraz cykliczne raporty,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • dbałość o ogólną widoczność strony www, a nie tylko zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy.

Pracownica firmy Google wskazuje również, iż rzetelna firma SEO w żadnym wypadku nie obieca znakomitych rezultatów z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony www jest procedurą długotrwałym, często dającą zauważalne rezultaty zwykle po kilku miesiącach działań.

Podobne