Marketing, reklama, promocja Usługi 

Jak reklamować biznes? Produkcja filmów promocyjnych

Popularne porzekadło mówi, iż czasem obraz znaczy więcej niż tysiące słów. Potwierdza się ono także w reklamie, która od lat stosuje wizualne środki przekazu. Z początku były to wyłącznie fotografie, jednakże razem z postępem techniki i popularyzacją kinematografii, a potem telewizji i internetu, z czasem zastąpiły je filmy. Obecnie filmy są jednym z filarów małych i dużych kampanii – nieważne, czy chodzi o akcje społeczne, reklamę konkretnego produktu czy też budowanie wizerunki marki. Tak szerokie przeznaczenie filmów promocyjnych umożliwia w głównej mierze zróżnicowanie ich odmian, między którymi bez trudności można znaleźć tę, która będzie najlepiej dopasowania do danej strategii reklamowej.

Produkcja filmów – jak reklamują się instytucje publiczne i firmy?

Spoty reklamowe są najpopularniejszym typem produkcji filmowych, przydatnym w trakcie promocji marki. Doskonale kojarzymy je z TV, jednakże w ostatnim czasie równie ważnym kanałem ich dystrybucji stał się również internet – raz za razem natrafiamy na nie na portalach informacyjnych albo YouTube, na dodatek popularną praktyką jest emitowanie ich na ekranach w środkach komunikacji miejskiej. Warto powiedzieć kilka słów także o firmach korporacyjnych, które są ważną częścią planu kreowania właściwego wizerunku marki w oczach przyszłych pracowników i kontrahentów. Znaczącym gatunkiem są poza tym filmy promocyjne. Ich opracowanie zlecają nie tylko przedsiębiorstwa, ale też inne podmioty – między innymi te parające się reklamą organizacji pożytku publicznego, miast bądź regionów i fundacji. To instrument nadający się doskonale do przedstawienia piękna danego miejsca, zaawansowania wszelakiego typu inwestycji (na przykład budowy autostrad czy biurowców) albo informacji o działalności mającej za zadanie pomoc potrzebującym. Analogicznym typem są filmy eventowe, stanowiące formę podsumowania wielorakich imprez.

Wykonanie filmów korporacyjnych zleć doświadczonej ekipie

Żeby promocja oparta o filmy reklamowe przyniosła przewidywane wyniki, powinny one wyróżniać się wysoką jakością. W związku z tym produkcję filmów wypada zlecić wypróbowanej, profesjonalnej ekipie. Poziom usług świadczonych przez dane studio przybliży nam galeria jego dotychczasowych prac. istotne jest również to, jakiego sprzętu ono używa. Chodzi między innymi o drony umożliwiające realizację fascynujących ujęć z lotu ptaka, właściwie niezbędnych w dzisiejszych filmach korporacyjnych i promocyjnych.

Podobne