Instalacje dla przemysłu 

Niezbędna w każdym domu – skrzynka telekomunikacyjna

Zobacz, gdzie zamówić skrzynkę teletechniczną

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. Na rynku znajdziemy wiele ich modeli, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – szczeliny wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego metalu i posiadać odpowiednie szczeliny, które pełnią rolę wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku wyróżniamy 2 podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich, jak również urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której znajdują się przewody telekomunikacyjne – tj. światłowody oraz główne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Komponenty w środku skrzynki możemy zainstalować m. in. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób niepowołanych

Istotnym składnikiem jest również ochrona przed dostępem osób trzecich do środka szafki. W tym celu stosuje się specjalne zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne ze względu na dzieci. Nie zapominajmy także o uporządkowaniu kabli – w tym celu montuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dopasujemy je do naszego mieszkania.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Podobne