multiswitch kaskadowyInstalacje dla przemysłu 

Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy?

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć jest funkcjonalna, świadczy mnóstwo parametrów. Musi oczywiście być niezawodna i zapewniać wysoką jakość transmitowanych danych, jednak tak samo ważna będzie możliwość swobodnego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie może być związane z koniecznością wykonywania złożonych robót – przez to wszyscy abonenci nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście dostępne są urządzenia, przez które powiększenie sieci jest łatwe i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach wtyczkami oraz złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne jest poszerzenie sieci – na przykład wówczas, kiedy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby wyjść dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem wtyczek, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Multiswitch – jak zastosować?

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna ilość wtyczek – dla niewielkich budynków może wynosić 8, ale w dużych domach należy rzecz jasna wykorzystać modele o wyższej liczbie wejść. Niezwykle ważna okazuje się również separacja między wejściami a złączami – w ogromnym stopniu rzutuje bowiem na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to ważne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Podobne