Instalacje dla przemysłu 

Do czego służy transmodulator?

Chcesz kupić transmodulator? Wejdź na telmor.pl/Produkty/Modulatory-transmodulatory/Transmodulatory.

Jeśli mówimy o jakości uzyskiwanego obrazu, współczesna telewizja wymusza zastosowanie szeregu elementów, które sprawiają, że możliwy jest odbiór różnych programów na naprawdę wysokim poziomie. Jednym z elementów, który bez wątpienia zasługuje na to, aby zwrócić na niego uwagę jest transmodulator – urządzenie o nieco tajemniczo brzmiącej nazwie.

Transmodulator – co to jest i gdzie jest wykorzystywany?

Pojęcie to większości z nas jest obce. Okazuje się jednak, że transmodulatory mają naprawdę zaskakująco rozległe zastosowanie. To właśnie ten mało znany przyrząd sprawia, że z jednego źródła obraz transmitowany jest na parę ekranów. Co to oznacza? Posiadając transmodulator, możemy wyświetlać chociażby reklamę na kilku ekranach w tym samym czasie. Transmodulatory sprawdzają się więc na przykład w ekskluzywnych centrach medycznych, w których w poczekalniach – w paru miejscach – rozmieszczone są ekrany telewizyjne pozwalają zabić czas podczas oczekiwania na wizytę. To urządzenie także przydatne w centrach handlowych, w których na ogół znajdują się ekrany emitujące przeróżne reklamy. Transmodulator sprawia, że w tym samym czasie ten sam obraz znajduje się na kilku odbiornikach. Transmodulator ma jednak też inne zastosowanie – skutecznie wzmacnia sygnał telewizyjny i polepsza jakość obrazu. Stosować można go m.in. w domu, gdy z jakiegoś powodu widoczny na ekranie telewizora obraz nie jest perfekcyjny.

Transmodulator – jak to używać?

Transmodulatory są na ogół urządzeniami w pełni niezależnymi. Oznacza to, że nie musimy montować nawet niewielkich dodatkowych szafek. Bez wątpienia jest to wielka wygoda, która powoduje, że korzystanie z transmodulatora nie wiąże się z niewielkimi nawet trudnościami. Oferowane obecnie transmodulatory charakteryzują się doskonałą jakością i zapewniają pracę na wysokim poziomie. Równocześnie ich cena jest niewygórowana. Sprawia to, że na korzystanie z tego urządzenia stawia coraz więcej firm oraz osób.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Podobne