Instalacje dla przemysłu 

Do czego służy nadajnik optyczny?

Więcej o nadajniku optycznym na telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Ze względu na to, że prawie codziennie korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo wydajne. Nie powinno zatem dziwić, iż elementy wykorzystywane przez ekipy monterskie są wysokiej klasy – tylko tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach niezawodnej sieci. Najważniejszymi elementami są rzecz jasna kable, lecz – jak łatwo się domyślić – bez innych podzespołów właściwe funkcjonowanie instalacji nie byłoby osiągalne. Takimi kluczowymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci kablowej. Jest on kolejnym podzespołem infrastruktury po źródle danych i koderze. Zakodowane dane są tak transmitowane przewodami, a potem transformowane przez detektor, by trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim wypaczeniem danych oraz niezawodnością – dlatego prawie absolutnie wyparł już starsze technologie.

U kogo zamówić nadajnik optyczny?

By sieć była efektywna i niezawodna, do jej wykonania trzeba zastosować wyłącznie elementy wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję musi działać w każdych sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go zamówić należy pomyśleć jeszcze podczas planowania instalacji. Firmom zajmującym się profesjonalnym montażem sieci zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku problemów w czasie montażu – gwarantują rzetelną pomoc podmiotom z całego kraju.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Podobne