Dbanie o zdrowie 

Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o magnetoterapia urządzenia, znajdziesz na www.bardomed.pl

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia też krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Podobne