Dbanie o zdrowie 

Terapia małżeńska – kiedy warto wziąć w niej udział?

Po więcej szczegółów o terapii małżeńskiej UK zajrzyj na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może napotkać rozmaite kryzysy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest skuteczna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać trudności związane ze zdradą jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności oraz zacieśnić związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś w zamian. Dzięki terapeucie możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża małżeńskich kłopotów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, by efektywnie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez problemu spotkamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Podobne