Dbanie o zdrowie 

Masz problemy z widzeniem? Rozważ korektę laserową wzroku

Więcej w temacie laserowej korekcji wzroku Kraków na voigtklinikaoka.pl.

Dostęp do różnych zawodów, wygoda na co dzień czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to jedynie niektóre z powodów, które popychają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach nieustannie rośnie, do czego przyczynia się z pewnością bardzo niskie niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych problemów, gdyż są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku – efektywność oraz mała inwazyjność

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć świetne efekty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Obecnie bardzo popularnym typem lasera stosowanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a przy tym zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia wiele argumentów. Najważniejsze to w szczególności mała inwazyjność, skuteczność, dokładność i małe ryzyko komplikacji. Wypada napomknąć też o tym, iż zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż w niektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, choroby oczu jak przykładowo zaćma, ciążę i karmienie piersią czy nieukończony 21 roku życia.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Podobne