Dbanie o zdrowie 

Leczenie witaminą C – co warto wiedzieć?

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, iż witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w codziennych posiłkach lub poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Sporo osób jest przekonana, że dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Sporo jest także opinii mówiących, że ta metoda przynosi bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, powodując tym samym szybszą odnowę, jak również likwidować zmiany skórne i przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy z witaminy C – o czym należy pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Stąd nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, że wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów chorych na raka, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność doktora przy zabiegu cały czas.

Podobne