Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?
Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym tematem. Dziś jednak, wykorzystując odpowiednie sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne leki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane zawsze, jeśli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, dzięki którym lekarz jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych warstw zęba. Dobrze jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?
Czym przeprowadza się leczenie kanałowe?
Obok sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami dentysty, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo różnego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie komfortu pacjenta.
Refundowane leczenie kanałowe
Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, powinniśmy udać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.