Dbanie o zdrowie 

Jak wykorzystuje się w rehabilitacji lasery wysokoenergetyczne?

Dowiedz się więcej o laserach wysokoenergetycznych.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – wykorzystanie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: achillodynia, stłuczenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, lumbago, haluksów oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Podobne