Dbanie o zdrowie 

Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co praktycznie przeszkadza w czytaniu gazet, użyciu notebooka i smartfona, rozwiązywaniu krzyżówek oraz wykonywaniu szeregu innych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednakże rodzi to sporo trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają w większości wypadków drogie, a modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się zatem zlikwidowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu problemów przy wykonywaniu koniecznych, najprostszych czynności. Osoby dotknięte tą chorobą (wypada podkreślić, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się już po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z telefonu, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie etykiety towaru). Prócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego uciążliwe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się cały czas zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą przeważnie osłabienie widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – eliminacja wady w toku pojedynczego zabiegu

Oprócz korekty przy pomocy szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w czasie jednego zabiegu zupełnie wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Podobne