Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości wywołują jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz tłumią nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja następuje na skutek wpływu intensywnego pola magnetycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła bądź wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak komputery, telewizory czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu odczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić dym z papierosów, niebezpieczne drobnoustroje i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie ustawicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, biurach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.

Podobne