Dbanie o zdrowie 

Bezbolesne wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj nieskazitelny uśmiech

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (pasty, nakładki, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po trzech sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – zalecenia po naświetlaniu

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też właściwe dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.

Podobne