Dbanie o zdrowie 

Badania dla operatorów

Skieruj się tu i dowiedz się, kto oferuje badania operatorów Bielsko

Są potrzebne jeśli chcemy sprawdzić, czy konkretna osoba może pracować jako operator widlaka tudzież innej maszyny. Choć wielu badanych podchodzi do nich z obawami, jeśli nie mamy problemów psychiatrycznych, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych kłopotów. Jak więc przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?

Badania operatorów – odpowiedzi na pytania

Na początku testu potencjalny operator uzupełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w rozmaitych, niekiedy ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie mógł określić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Zawartość formularza jest zależna od profesji ubiegającego się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów często wywołuje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko bywa trudne.

Psychologiczne badania operatorów

Druga część badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio opracowanych urządzeń. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Warto pamiętać, że czasem ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli potencjalny operator w rozmowie nie będzie krył gorszego samopoczucia albo badanie wykaże, że przed wizytą w poradni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wtedy przełożone lub – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Podobne