Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast stopniowo przekonują się, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyły zawieszone PM2.5, roztocza, dym tytoniowy, spaliny samochodów czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.

Podobne